Weather Weather

Diena D Naktis N
Trečiadienis
02.10
Ketvirtadienis
02.11
Penktadienis
02.12
Vilnius 7 °C 4 - 9 m/s 3 °C 1 - 6 m/s 4 °C 0 - 5 m/s
Kaunas 10 °C 3 - 8 m/s 4 °C 0 - 4 m/s 4 °C 0 - 5 m/s
Klaipėda 7 °C 2 - 7 m/s 5 °C 0 - 4 m/s 4 °C 0 - 5 m/s
Šiauliai 7 °C 1 - 6 m/s 2 °C 0 - 2 m/s 4 °C 0 - 3 m/s
Panevėžys 7 °C 2 - 7 m/s 3 °C 0 - 2 m/s 4 °C 0 - 3 m/s
/lt_LT/miestas?placeCode=

Map Map

Web turinio atvaizdavimas Web turinio atvaizdavimas

Sinoptiko komentaras

Vasario mėnesio apžvalga

Atnaujinta 2016-01-29 16:52:16

Šiandien daug kur palis. Pūs stiprokas pietryčių vėjas. Temperatūra sieks nuo 5 iki 10 laipsnių šilumos.
Vasario 11 d. daug kur krituliai (lietus, šlapdriba). Temperatūra naktį ir dieną 1–6 laipsniai šilumos.

Atnaujinta 2016-02-10 04:56:11

Web turinio atvaizdavimas Web turinio atvaizdavimas

Rekomenduojame

Twitter
Facebook
Įdomi paslauga

Turime nepaprastai įdomią paslaugą Jums, Jūsų šeimai, kolektyvui – svarbių dienų (gimtadienių, vestuvių, įvairių jubiliejų ir pan.) orų aprašymus.

Paslaugą užsisakykite per el. paslaugų sistemą pro.meteo.lt

Web turinio atvaizdavimas Web turinio atvaizdavimas

Naujienos

Ozono sluoksnio pokyčiai 2016-02-08

Kauno meteorologijos stoties duomenimis bendras ozono kiekis 2016 m. vasario 5–7 d. virš Lietuvos sumažėjo iki 265 Dobsono vienetų (toliau – DU), tai yra 29 % mažiau nei šių dienų vidutinis daugiametis kiekis (ozono skyle yra laikomas plotas, kai ozono lieka mažiau nei 220 DU). Visgi dėl šiam metų laikui būdingo mažo Saulės aukščio, o tuo pačiu ir dienos trukmės į Žemę patenkantis ultravioletinių Saulės spindulių srautas yra kur kas mažesnis ir žmonių sveikatai didesnio pavojaus nekelia.
Ozono sluoksnio sumažėjimas nuo šių metų sausio 31 d. buvo stebimas didžiojoje Europos dalyje, o virš Britų salų buvo susidariusi ozono skylė, kai bendro ozono kiekis siekė mažiau nei 220 DU.


 

 

Numatoma, kad per ateinančias dienas bendras ozono kiekis turėtų gerokai padidėti ir atitikti vidutinį daugiametį kiekį.
Daugiau informacijos apie ozoną, ultravioletinę Saulės spinduliuotę, jos keliamus pavojus ir apsaugą nuo jų, galite rasti mūsų svetainės skyrelyje „Įvairenybės

 

Ledas jau pavojingas ir ežeruose 2016-02-05

Sausio pabaigoje ir vasario pradžioje visoje šalies teritorijoje vyravo teigiama oro temperatūra. Iškrito gana daug kritulių, dažniausiai tai buvo – lietus. Vietomis per kelias dienas iškrito visa sausio mėnesio kritulių norma. Visa tai silpnino ir tirpdė ledo dangą, ko pasekoje sausio 28 dieną upėse prasidėjo ledonešis, todėl šiuo metu dauguma upių jau yra be ledo dangos.

Tuo tarpu, Kuršių mariose pūtęs stiprus vėjas, kurio greitis siekė iki 25 m/s, ledo dangą sulaužė vasario 2 ir 3 dienomis. Šiuo metu Kuršių mariose vyksta ledonešis, ledo yra kur-ne-kur, tačiau lipti ant jo negalima.

Nors ežeruose ledo danga išlieka ilgiausiai, tačiau jau dabar ji yra susilpnėjusi ir trečdaliu suplonėjusi, pakrantėse atsirado atotirpos. Didžiuosiuose ežeruose, kurie užšalo vėliausiai ir ledo danga nebuvo labai stora, šilti orai ir lietus ledo dangą susilpnino labiausiai. Juose ledo danga nėra saugi. Taip pat nesaugus ledas yra Vakarų Lietuvos ežeruose, nes ten oro temperatūra buvo aukščiausia ir kritulių buvo daugiausiai. Šiaurės rytų Lietuvos ežerų, kurie užšalo anksčiausiai, ledas yra tvirtesnis. Imantis visų saugumo priemonių ant kai kurių iš jų dar bus galima žvejoti ateinantį savaitgalį.

 

 

Žirnajų ežero ledas

Web turinio atvaizdavimas Web turinio atvaizdavimas

Naudinga

    •