Web turinio atvaizdavimas Web turinio atvaizdavimas

Return to Full Page

Artėja maudynių sezonas, bet neskubėkime...

Lietuvoje maudynių sezonas dažniausiai prasideda birželio pradžioje. Įprastai gegužės mėnesio paskutinio dešimtadienio vidutinė vandens temperatūra Lietuvos upėse ir ežeruose siekia 15–16 °C. Šių metų pavasario pabaiga negaili šiltų orų, upių bei ežerų vanduo spėjo įšilti nuo 13 iki 18 °C. Primename, kad maudantis komfortas jaučiamas, kai vandens temperatūra pakyla per 18 °C.
„Paprastai aukštesnė vandens temperatūra būdinga Nemunui ir Šešupei (16-18 °C), taip pat kitoms didesnėms Lietuvos upėms bei vidutinio dydžio upių žemupiams. Kiek vėsesnis vanduo būdingas vidutinio dydžio upių (Šešuvies, Jūros, Dubysos, Šušvės, Lėvens ir kt.) aukštupiuose. Šaltesnis vanduo yra Merkio, Ūlos, Vilnios upėse (apie 13 °C). Taip yra todėl, kad šių upių baseinuose paplitęs vandeniui pralaidus smėlio gruntas, upės palyginti gausiai maitinamos požeminiu ir šaltinių vandeniu. Vilko ežere ties Kamorūnais vandens temperatūra gegužės 27 d. sušilo iki 18,7 °C“, – sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos hidrologė Ramutė Bataitienė.


Pasak jos, ežerų vanduo pasižymi skirtingos temperatūros sluoksniais, todėl įšilęs gali būti tik paviršinis sluoksnis, o giliau temperatūra ryškiai mažesnė. Upių vandens temperatūrai pasiekus 18 °C, tikėtina, kad tokia ji vyraus ir didžiojoje upės dalyje (tiek priekrantėje, tiek centre).
Kuršių marių vandens temperatūra ties Nida 14 °C,  ties Vente 15 °C. Baltijos jūros vanduo vis dar vėsus (11 - 13 °C).
Tikimasi, kad birželis prasidės vasariškais orais, taigi vandens telkiniai turėtų įšilti ir maudynių sezonas prasidės laiku.
Detalesnę Informaciją apie vandens telkinių temperatūras  galite rasti mūsų tinklalapyje: http://www.meteo.lt/lt/hidroinformacija