Navigacija Navigacija

Back

2018-03-21 | Rygoje vyksta tarptautiniai kursai sinoptikams „Baltic+2018“

    Vakar, kovo 20 dieną, Rygoje prasidėjo tarptautiniai kursai sinoptikams „Baltic+2018“. Kursus organizuoja Europos meteorologinių palydovų eksploatacijos organizacija EUMETSAT ir Latvijos aplinkos, geologijos ir meteorologijos centras. Kelti kvalifikaciją susirinko specialistai iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos. Kursų dalyvius pasveikimo LEGMC Klimato ir prognozių departamento vadovas Andris Viksna.
    Kursuose dalyvauja 5 Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikai: Alva Nagelytė, Tadas Kantautas, Aušra Karosaitė, Giedrė Andruškienė. Kita dalyvė, Tyrimų ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė, ne tik mokosi, bet ir moko.
  „Baltic+2018“ mokymuose daugiausia dėmesio bus skiriama pavojingų meteorologinių reiškinių, besiformuojančių šaltame ore, analizei. Sinoptikai dalysis patirtimi apie arktinio šalčio įsiveržimo lemtus orus, jų numatymą, aptars kaip būtų galima tinkamiau panaudoti meteorologinių palydovų informaciją. Kita svarbi kursų tema – komunikavimas. Specialistai mokysis patraukliai ir suprantamai pateikti profesionalią informaciją visuomenei ir žiniasklaidai. 

  

Izoldos Marcinonienės nuotr.

Izoldos Marcinonienės nuotr.

Izoldos Marcinonienės nuotr.