Asset Publisher Asset Publisher

Back

2019-06-28 │ Stichinė sausra laikosi trijose Pietų Lietuvos savivaldybėse

Stichinė sausra laikosi trijose Pietų Lietuvos savivaldybėse

Nepaisant to, kad lietaus praėjusiomis paromis daugiau ar mažiau sulaukė daugelis šalies rajonų, drėgmės sąlygos ryškiai nepagerėjo. Varėnos, Elektrėnų ir Trakų rajonuose kritulių iškrito nedaug (nuo 2,1 iki 5,7 mm), tad stichinė sausra* šiuose Pietų Lietuvos rajonuose  tęsiasi.
Savivaldybių, kuriose yra labai sausa, kiekis palengva didėja – tam palankus ne tik menkas ir netolygiai iškrentantis kritulių kiekis, bet ir gerokai šiltesni ir saulėtesni birželio mėnesio orai. Birželio 28 d. Duomenimis, labai sausa yra Šakių, Jonavos, Kelmės, Joniškio, Pakruojo, Kupiškio ir Zarasų apylinkėse, sausa – Kretingos ir Druskininkų savivaldybių teritorijose. Sausringos sąlygos taip pat fiksuojamos vis didesnėje šalies teritorijoje – daug kur Pietų, Rytų ir Vakarų Lietuvoje. Sausringas laikotarpis, kaip pavojingas meteorologinis reiškinys**, šiuo metu nefiksuojamas nei vienoje savivaldybėje, tad artimiausiu metu ir stichinės sausros apimtų savivaldybių skaičius nesikeis. O atsižvelgiant į artimiausių parų orų prognozes, situacija šalyje turėtų keistis nežymiai. 
Plačiau apie kiekvienos dienos drėgmės sąlygas Lietuvoje galite skaityti čia.

Pav. Drėgmės sąlygos 2019 m. birželio 28 d.


*stichine sausra aktyviosios augalų vegetacijos laikotarpiu yra laikomos sąlygos, kai sausrą apibūdinančio hidroterminio koeficiento (toliau – HTK) reikšmė, mažesnė už 0,5, nenutrūkstamai išsilaiko ilgiau nei 30 dienų (Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2011 m. lapkričio 11 d. įsakymas Nr. D1-870 „Dėl stichinių, katastrofinių meteorologinių ir hidrologinių reiškinių rodiklių patvirtinimo“).
**sausringas laikotarpis aktyviosios augalų vegetacijos metu pavojingu meteorologiniu reiškiniu laikomas tada, kai HTK reikšmė, mažesnė už 0,5, išsilaiko 15–30 dienų.