Asset Publisher Asset Publisher

Back

2019-03-21 | Sinoptikės mokosi ,,Baltic+“ kursuose Taline

Sinoptikės mokosi ,,Baltic+“ kursuose Taline

Sinoptiko darbas reikalauja didelio kruopštumo, tikslumo ir žinių, kurias nuolat reikia atnaujinti pačiam arba dalyvauti kursuose, mokymuose.  Po tris savaites trukusių nuotolinių mokymų keturių Baltijos regiono šalių sinoptikai kovo 19-21 d. susirinko paskutiniam auditoriniam kursų etapui Estijos sostinėje. Į šiuos mokymus, skirtus smarkių kritulių susidarymui bei jūros sausumos efektui, sukvietė EUMETSAT kartu su Estijos aplinkos agentūra ESTEA. Tai paskutiniai 5 metų programos, remiamos EUMETSAT, metai.  Be Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos sinoptikų  šiuose mokymuose dalyvauja po vieną-du kolegas iš kaimyninių šalių:  Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos. Šįkart susirinko 20 meteorologų, o iš viso su nuotoliniu etapu savo kvalifikaciją kėlė  per 30 dalyvių.

Taline šiemet mokosi T.Kaunienė, S. Dalinkevičiūtė bei R. Pašiškevičiūtė. T. Kaunienė paruošė ir pristatė pranešimą apie smarkią konvekciją Lietuvoje 2018 m. liepos 12-13 d. Kursų medžiagą bei pratybas ruošė 4 instruktoriai (po vieną iš visų šalių: Lietuvai atstovavo TPS vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė).

Kursai, kuriuose daugiausia dėmesio skirta praktiniams užsiėmimams, tęsiasi, tikimasi pasidalinti patirtimi ir įgyti naudingų žinių. Ypač bendraujant su vadinama  ,,Rescue Board Team“ ir komunikacija tarp jų specialistų bei sinoptikų.

Bendras auditorijos vaizdas.T. Kaunienė pristato sudėtingos sinoptinės situacijos analizę kolegoms.

                                          Bendras auditorijos vaizdas.                                                                              T. Kaunienė pristato sudėtingos sinoptinės situacijos analizę kolegoms.