Asset Publisher Asset Publisher

Back

2022-11-04 | Lietuva teiks paramą Azerbaidžanui hidrometeorologijos ir klimato paslaugų stiprinimo srityje

Lietuva teiks paramą Azerbaidžanui hidrometeorologijos ir klimato paslaugų stiprinimo srityje

Spalio 28 d. LHMT Matavimų kokybės ir technikos skyriaus vedėjas Andrius Laurynaitis atstovavo Lietuvai oficialiame atidarymo renginyje ir vykdomojo komiteto posėdyje, kuris vyko Azerbaidžano sostinėje Baku.

Lietuva kartu su Suomija ir Prancūzija, pavasarį laimėjo Europos Sąjungos (ES) Dvynių programos projektą „Hidrometeorologijos ir klimato paslaugų stiprinimas Azerbaidžane“. Projektą per 2 metus pamažu įgyvendins Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos ir Aplinkos projektų agentūros ekspertai. Planuojama, kad trumpalaikių misijų į Azerbaidžaną metu iš LHMT dalyvaus apie 20 ekspertų (specialistų).

Šio projekto tikslas – prisidėti prie Azerbaidžano nacionalinio hidrometeorologijos ir klimato paslaugų reguliavimo tobulinimo, pasidalinti gerąja praktika ir patirtimi, kad vietinė Tarnyba atitiktų ES ir Pasaulio meteorologijos organizacijos (WMO) standartus bei rekomendacijas.

Nuotraukose – akimirkos iš oficialaus atidarymo renginio atidarymo. Viršuje dešinėje – Lietuvos atstovai su Azerbaidžano hidrometeorologijos tarnybos direktore ir jos padėjėju.

 

Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 129 ES Dvynių projektų atrankas. Europos Komisijos duomenimis, pastaraisiais metais Lietuva ES Dvynių programoje yra sėkmingiausių ES šalių penketuke.