Asset Publisher Asset Publisher

Back

2021-09-21 | Ar jau laikas pradėti šildymo sezoną?

Ar jau laikas pradėti šildymo sezoną?

Pastarųjų dienų vidutinė paros oro temperatūra labiau primena ne rugsėjo, o spalio viduriui būdingus orus. Rugsėjo 18–20 dienomis visoje Lietuvoje (išskyrus Nidą) vidutinė paros oro temperatūra neviršijo 10 °C. Esant situacijai, kuomet tris paras iš eilės vidutinė paros oro temperatūra yra žemesnė nei 10 °C, gali būti pradėtas šildymo sezonas.

Taigi, šildymo sezoną jau būtų galima pradėti visuose miestuose, išskyrus Neringą, kur kol kas nebuvo trijų parų iš eilės laikotarpio, kai vidutinė paros oro temperatūra neviršijo 10 °C.

Vis dėlto toks ryškus orų atvėsimas yra laikinas ir prognozuojama, jog jau savaitgalį Lietuvoje paros vidutinė oro temperatūra turėtų kilti virš 10 °C.

Šeštadienį daug kur palis, tačiau vyraus trumpalaikiai lietūs. Pūs žvarbokas vakarinių krypčių, 8–13 m/s vėjas. Kai kur jo gūsiai sieks 15–20 m/s. Temperatūra naktį kris iki 7–12 °C, dieną oras šils iki 14–17 °C.

Sekmadienį žymesnio lietaus nenumatoma. Vėjas išliks šaltas – šiaurės vakarų, 8–13 m/s. Temperatūra naktį sieks 5–10 °C, įdienojus Lietuvoje vyraus 13–17 laipsnių šiluma.

Taigi, nepaisant to jog dabar vėsu ne tik lauke, bet ir dalyje patalpų, reiktų atsižvelgti ir į numatomas prognozes savaitgaliui.

 


Parengė: LHMT KTS vedėjas dr. Donatas Valiukas ir PPS vedėja Inga Grigorjanc