Asset Publisher Asset Publisher

Back

2021-07-08 | Birželis Pasaulyje, Europoje ir Lietuvoje

Birželis Pasaulyje, Europoje ir Lietuvoje

Remiantis „Copernicus klimato kaitos tarnybos” duomenimis, 2021 m. birželio globali oro temperatūra buvo 0,21 °C aukštesnė už įprastinę daugiametę normą (1991–2020 m. vidurkį). Globaliai, tai ketvirtas pagal šiltumą (kartu su 2018 m.) birželis. Šiltesni birželiai buvo 2016, 2019 ir 2020 m. Europoje šių metų birželis buvo 1,5 °C šiltesnis už daugiametę normą ir tapo antru šilčiausiu birželio mėnesiu Europoje (šilčiau buvo tik 2019 m. birželį). Jau anksčiau rašėme, kad Lietuvoje šių metų birželis buvo 3,3 °C šiltesnis už daugiametę normą, kaip ir Europoje, tapo antru šilčiausiu birželio mėnesiu (skaityti plačiau).

 

Šilčiau nei įprastai buvo didesnėje Europos dalyje, išskyrus Pirėnų pusiasalį, Islandiją, pietrytinę Europos dalį. Globaliai šilčiau nei įprastai buvo ne tik Europoje bet ir šiaurės vakarinėje Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose, šiaurinėje Sibiro dalyje, vakarinėje ir centrinėje Šiaurės Amerikos dalyse.

Tuo tarpu vėsiau nei įprastai, buvo Antarktidoje, Indijoje, vakarinėje Australijos dalyje, didesnėje dalyje Grenlandijos, Š. Amerikos šiaurės rytuose, dalyje Pietų Amerikos.

Parengė: LHMT KTS vedėjas dr. Donatas Valiukas