Asset Publisher Asset Publisher

Back

2020-12-17 | 2020 m. Atlanto vandenyno audrų ir uraganų sezonas buvo rekordiškai aktyvus

2020 m. Atlanto vandenyno audrų ir uraganų sezonas buvo rekordiškai aktyvus

Gruodžio 1 d. oficialiai baigėsi 2020 m. Atlanto vandenyno tropinių ciklonų sezonas, kuris pasižymėjo rekordiškai gausiu susiformavusių tropinių audrų ir uraganų skaičiumi. 

Rekordas. Šiais metais Atlante susiformavo net 30 audrų ir uraganų, kuriems buvo suteikti vardai (vidutiniškai per metus būna 12 tokių audrų). Iki šiol rekordas priklausė 2005 metams, kai buvo registruotos 28 tropinės audros ir uraganai. 

Oficialiai Atlanto vandenyno uraganų sezonas trunka nuo birželio 1 d. iki lapkričio 30 d., tačiau tropinės audros gali prasidėti ir prieš oficialią sezono pradžią (šiemet pirmosios tropinės audros susiformavo gegužę) ar susiformuoti jau sezonui pasibaigus .

Prieš prasidedant 2020 metų Atlanto vandenyno tropinių audrų sezonui buvo prognozuojama, kad gali susiformuoti nuo 13 iki 22 audrų, kurioms bus suteikti vardai. Todėl dar prieš prasidedant uraganų sezonui buvo pateiktas 2020 metų Atlanto vandenyno uraganų vardų sąrašas, kuris buvo išnaudotas dar rugsėjo 18 d., kai paskutinis iš sudaryto sąrašo vardas buvo suteiktas 21-ajam sezono uraganui Wilfred. Todėl antrą kartą istorijoje (pirmas kartas buvo 2005 m.) išnaudojus visą iš anksto sudarytą audrų vardų sąrašą papildomai buvo pateiktas naujas sąrašas, sudarytas iš graikų abėcėlės raidžių. Po rugsėjo 18 d. iš viso susiformavo dar 9 tropinės audros, kurioms suteikti vardai – graikų abėcėlės raidės.

Beje, iš visų šiais metais siautusių 30-ies tropinių audrų 13 pasiekė uragano kriterijų. 

2020 m. uraganų vardų sąrašas.

 

Cituojant būtina nurodyti šaltinį meteo.lt arba LHMT