Asset Publisher Asset Publisher

Back

2019-11-18 | Oro erdvės naudotojai supažindinti su laukiančiomis naujovėmis

Oro erdvės naudotojai supažindinti su laukiančiomis naujovėmis

Šiandien, lapkričio 18 d.,  mūsų tarnybos atstovai kartu su Transporto kompetencijų agentūra dalyvavo kasmetiniame  valstybės įmonės „Oro navigacija“ tradiciniame metiniame susitikime su Lietuvos oro erdvės naudotojais. Susitikime buvo apžvelgti praėję metai, aptariami laukiantys iššūkiai.
Apie pokyčius teikiant meteorologinę informaciją civilinės aviacijos atstovams pranešimą pristatė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) Prognozių ir perspėjimų skyriaus patarėja Dovilė Keršytė.
Renginio metu buvo pristatytas "Oro navigacijos" vystomas žemutinės oro erdvės valdymo įrankis, kurio naudotojai bus visi oro erdvės dalyviai, įskaitant ir mėgėjiškų bepiločių valdytojus, kurie galėtų informuoti kitus eismo dalyvius apie savo buvimą oro erdvėje ir taip užtikrinti didesnį saugos lygį. Buvo kalbama apie  planus ateityje visus Lietuvoje vykstančius skrydžius valdyti iš nuotolinio skrydžių valdymo centro Vilniuje, supažindinama su kitomis  technologinėmis naujovėmis.
Transporto kompetencijos agentūros darbuotojai supažindino su naujovėmis ir laukiančiais iššūkiais, susijusiais su Europos Komisijos reglamento 2017/373, nustatančio oro eismo valdymo ir oro navigacijos paslaugų teikėjų bendruosius reikalavimus, įgyvendinimu.
Apskrito stalo diskusija buvo skirta oro erdvės naudotojų poreikiams ir paslaugų tobulinimo galimybėms. Jos metu teigiamai įvertintos LHMT teikiamos paslaugos, diskutuota dėl procedūrų derinimo leidžiant meteorologinius radiozondus ir balionus. Daug dėmesio skirta bepiločių įsijungimo į oro erdvės naudojimą teisiniams aspektams, jų pilotų atsakomybei.

Tradiciniame, kartą per metus vykstančiame renginyje, dalyvauja įvairūs oro erdvės naudotojai – oro bendrovių atstovai, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų atstovai, aeroklubų, Lietuvos bepiločių orlaivių naudotojų asociacijos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto atstovai, kitų valstybinių institucijų, susijusių su oro erdve, atstovai.

Pranešimą skaito LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus patarėja Dovilė Keršytė.
A. Laurynaičio nuotr.