Asset Publisher Asset Publisher

Back

2019-09-24 | Vokietijoje vykusi konferencija subūrė mokymų vadovus ir dėstytojus

Vokietijoje vykusi konferencija subūrė mokymų vadovus ir dėstytojus

Rugsėjo 17–20 d. Darmštate (Vokietija) vyko bendra CALMet (JAV meteorologų virtualaus mokymo programa) ir Eumetcal (pasaulio ir Europos meteorologų kompiuterinio mokymo programos) XIII konferencija-seminaras drauge suburianti mokymų vadovus ir dėstytojus iš WMO, universitetų, mokslo institutų, nacionalinių hidrometeorologijos tarnybų bei kitų organizacijų.

Šio susitikimo šūkis "Įkvėpkime, skleiskime ir bendradarbiaukime" (Inspire, Share, Collaborate). Konferencijos metu dalyviai pasidalino patirtimi, lūkesčiais bei idėjomis, kaip kooperuotis, kaip surasti bendrus mokymų klausimus, kaip naudotis naujausiomis technologijomis organizuojant specialistų mokymus darbinėje aplinkoje.

Renginyje dalyvavo Eumetcal programoje LHMT (Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai) atstovaujanti  Tyrimų ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė, kuri skaitė pranešimą "Baltic+ course: from uncertainty to collaboration". Pagrindinis jo tikslas – ne tik parodyti, kaip kooperuojasi mažos šalys, bet  ir padrąsinti norinčius suorganizuoti panašius kursus. Be to, pranešime buvo apibendrinta penkerių metų mokymų programos patirtis, iškeltos problemos, pateiktos rekomendacijos.  Po to buvo diskutuota dėl EUMETSAT paramos kitų penkerių metų „Baltic+“ mokymams. Jau dabar deramasi su kaimyninėmis šalimis dėl šios programos naujo etapo.

Į renginį susirinko daugiau nei 100 atstovų iš 46 pasaulio šalių. Iš regioniniuose Baltic+ kursuose dalyvavusių meteorologų į šį susitikimą atvyko net septyni mokymų specialistai ir visi jie pateikė stendinius ar žodinius pranešimus, vedė diskusijas.

Konferencijos dalyvius pasveikino Pasaulinės meteorologijos organizacijos išsilavinimo ir mokymų departamento ( ETR) direktorius Yinka Adebayo ir EUMETSAT generalinis direktorius Alain Ratier.

 Nemažai laiko buvo skirta „WMO Global Campus“ mokymų programai, kurią detaliai pristatė WMO mokymų programos vadovas dr. Pattrick Parish. Apie Eumetcal planus 2020–2023 m. laikotarpiui kalbėjo nauja šios programos lyderė H. Pelkvijk. Nuo šių metų pradžios šios programos vykdymą iš Suomijos perėmė Nyderlandų KNMI kartu su Kroatijos HMT.

Naują „Eumetcal“ internetinį puslapį (www.eumetcal.eu) pristatė IT specialistas M. Blaskovič. Jame sudėti visi specialistams skirti mokymai. Todėl rekomenduojama užsiregistruoti jame ir bus galima pasirinkti labiausiai tinkamus kursus (Eumetcal, EUMETSAT, EUMeTrain, CALMET, WMO, VILab). Yra galimybė pateikti informaciją ir apie nacionalinėse tarnybose ar regionuose vykstančius mokymus.

Įdomu buvo dalyvauti praktiniuose užsiėmimuose, kuriuos vedė tokie COMET programos profesionalai kaip T. Ross-Lazarov, B. Guarente, EUMETSAT atstovai M. Ungur, V. Nietosvaara ir kt. Tikrai galima paprastai, bet akivaizdžiai, panaudojant elementarias priemones, vesti užsiėmimus ir Baltic+ kursuose. Daug idėjų apie mokymų pagerinimą pateikė grupė instruktorių  iš Indonezijos BMKG, pasitelkiant išmaniuosius telefonus ir sukūrus „What's App“  grupę.

Konferencijoje suorganizuota ir stendinių pranešimų peržiūra. Ypač gerą įspūdį paliko Brazilijoje organizuojama meteorologinė olimpiada. Jos pradininkas yra universitetas, bet kartu padeda ir meteorologijos tarnybos specialistai,  mokyklos.
Apie šią jungtinę konferenciją-seminarą galima rasti medžiagos ir EUMETNET puslapyje https://www.eumetnet.eu/emc_training_bulleti/eumetcalcalmet-conference-inspire-share-collaborate/

Nuotr. LHMT vyriausioji specialistė I. Marcinonienė skaito pranešimą.