Asset Publisher Asset Publisher

Back

2019-08-27 | Upės dar jaučia sausros padarinius

Upės dar jaučia sausros padarinius

Nors praėjusią savaitę Lietuvoje vyravo lietingi orai, tačiau hidrologinės sausros padariniai vis dar pastebimi daugelyje šalies upių. Remiantis rugpjūčio 26 d. atliktais skaičiavimais, 22 iš 48 vandens matavimo stočių (toliau VMS) vis dar pasižymi sausros sąlygomis, t. y. jų vandens lygis žemesnis už vidutinį žemiausią šiltojo sezono vandens lygį.

Net 12 VMS situacija yra artima hidrologinei sausrai. Neryje ties Vilniumi situacija, nors ir nežymiai, bet pagerėjusi. Pastarosiomis dienomis Neries upės vandens lygis yra pastovus ir laikosi apie žemiausią vasaros – rudens laikotarpio vandens lygių normą. Vandens debitas taip pat pakilo virš gamtosauginės normos ir yra 54,9 m³/s.
Nemune ties Kaunu bei Nemajūnais situacija taip pat gerėja – debitai yra didesni už gamtosauginius. Vis dėlto, kaip minėta, vis dar išlieka didelis VMS skaičius, kuriose lokaliai pasireiškia hidrologinė sausra. Didžiosios Lietuvos upės, maitinamos intakų, po truputį atgauna vandens atsargas, tačiau mažesnės upės vis dar kovoja su nusekimu.

Nemunas ties Birštonu. Gintarės Kugytės nuotr.

Pav. Neries upės ties Vilniumi vandens debitai