Asset Publisher Asset Publisher

Back

2019-05-29| Ežeruose ir upėse jau galima maudytis

Ežeruose ir upėse jau galima maudytis

Nors Lietuvoje oficialiai maudynių sezonas prasideda tik birželio pradžioje, tačiau prie vandens telkinių pastebima vis daugiau poilsiaujančiųjų ir gamtos apsuptyje nusprendusių atsikvėpti Lietuvos gyventojų. Įprastai gegužės mėnesio paskutinio dešimtadienio vidutinė vandens temperatūra Lietuvos upėse ir ežeruose siekia 15–16 °C. Šių metų pavasaris negailėjo šiltų orų, todėl ir dalis upių bei ežerų jau spėjo įšilti iki 19–21 °C.  Primename, kad maudantis komfortas jaučiamas, kai vandens temperatūra pakyla per 18 °C.

Šventosios ties Ukmerge ir Baluošo ežero Vaišniūnuose vandens temperatūros grafikai

Iki gegužės 24 d. buvo stebimas ryškus vandens telkinių temperatūros kilimas, kuriam darė įtaką saulėti ir šilti orai. Tačiau šią savaitę kiek atvėsus orams didžiojoje dalyje šalies upių vandens temperatūra nukrito ir svyruoja nuo 15 °C iki 17 °C (Šventojoje, Merkyje, Nemune, Neryje, Žeimenoje, Šalčioje ir Ventoje). Uždaruose vandens telkiniuose temperatūra dar taip greit nesureagavo į orų permainas, todėl Baluošo, Spindžiaus, Alnio ir Girutiškio ežeruose vandens temperatūra laikosi 17–19 °C. Ežerų vanduo pasižymi skirtingos temperatūros sluoksniais, todėl įšilęs gali būti tik paviršinis sluoksnis, o giliau temperatūra ryškiai mažesnė. Upių vandens temperatūrai pasiekus 18 °C, tikėtina, kad tokia ji vyraus ir didžiojoje upės dalyje (tiek priekrantėje, tiek centre). Kuršių marių vandens temperatūra tiek ties Nida, tiek ties Vente 15 °C. Baltijos jūros vanduo vis dar vėsus – Klaipėdoje 13 °C, o Nidoje 12 °C.
Tikimasi, kad birželis prasidės vasariškais orais, taigi vandens telkiniai turėtų įšilti ir maudynių sezonas prasidės laiku.

Neries upė Vilniuje ties Žvėrynu. G. Kugytės nuotrauka