Asset Publisher Asset Publisher

Back

2018-08-31 | Vandens temperatūros rekordo nepasiekėme

Baigiasi vasara, baigiasi ir maudynių sezonas, bent jau tiems, kurie nėra maudynių šaltame vandenyje entuziastai. Vandens temperatūra priklauso nuo oro temperatūros, tad trumpai apžvelkime, kokia ji buvo.

Nors vasara buvo išskirtinai karšta, iki rekordinės oro temperatūros (37,5 °C) pritrūko daugiau nei 3 laipsnių, tad ir aukščiausia vandens temperatūra buvo keliais laipsniais žemesnė už absoliučiai aukščiausią per stebėjimo laikotarpį.

Vidutinė šilčiausio (liepos) mėnesio vandens temperatūra šiais metais buvo 2–3 laipsniais aukštesnė už vidutinę daugiametę ir siekė 18–23 °C. Tik labai šaltiniuotų ir tradiciškai vėsių upių, tokių kaip Ūla, Merkys, Žeimena, vandens temperatūra buvo 16–20 °C bei 1–2 laipsniais aukštesnė už daugiametę. Birželio ir rugpjūčio mėnesiais vidutinė vandens temperatūra upėse paprastai yra 1 laipsniu žemesnė už liepos mėnesio, o ežeruose rugpjūčio mėnesį yra tokia pati arba keliomis dešimtosiomis laipsnio žemesnė už liepos mėnesio temperatūrą. Taip buvo ir šiais metais.

Vandens temperatūros didėjimas yra klimato šiltėjimo pasekmė. Aukštesnė vandens temperatūra skatina vandens augalijos, dumblių gausėjimą.

Birvėtos priekrantė liepos mėnesį.