Navigacija Navigacija

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Vilniuje mokysis sinoptikai iš septynių šalių

Kovo 14–16 d. į Vilnių atvyksta 19 sinoptikų, kurie kels savo žinių lygį Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos organizuojamuose ir Europos meteorologinių palydovų eksploatacijos organizacijos (toliau – EUMETSAT) finansuojamuose kursuose „Baltic+“. Savo patirtimi dalinsis ir specialistus mokys 9 instruktoriai iš penkių šalių.

„Baltic+“ – tai 5 metų mokymo programa, inicijuota Baltijos šalių bei Lenkijos nacionalinių hidrometeorologijos tarnybų ir remiama EUMETSAT. Ji skirta įvairių sričių sinoptikams. Orai neturi politinių sienų ir pravartu žinoti, kokie procesai vyksta pas kaimynus, todėl be minėtų šalių kviečiama po 1–2 sinoptikus iš Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos.

Kasmet „Baltic“+ kursai vyksta vis kitoje šalyje: 2015 m. – Estijoje, pernai – Lenkijoje. Šiemet atėjo metas mokymus organizuoti Lietuvoje. Kursams šalis-šeimininkė pasiūlo aktualią regionui temą, kurią analizuojant daugiausia remiamasi informacija gaunama iš meteorologinių palydovų. Šiemetiniuose kursuose bus nagrinėjama smarki vasaros konvekcija Baltijos regione.

Kursai vyksta anglų kalba ir susideda iš dviejų dalių: nuotolinio 3 savaičių mokymo bei 3 dienų praktinių užsiėmimų auditorijoje. Nuotolinių kursų etape dalyvavo net 37 sinoptikai ir 11 dėstytojų. Sėkmingai įveikę keturias užduotis distanciniuose mokymuose dalyviai gavo pažymėjimus. Vilniuje vyksiančiuose mokymuose daugiausia dėmesio bus skiriama praktiniams užsiėmimams. Išlaikius baigiamąjį testą, sinoptikams bus įteikti sertifikatai.