Navigacija Navigacija

Asset Publisher Asset Publisher

Back

2017-05-12 | FOTOGRAFIJŲ KONKURSAS „RASA“

Pavasariui skleidžiantis pirmaisiais žiedais, medžių pumpurais ir atsirandant vis daugiau ryškių spalvų, puikus metas sustoti ir apsidairyti aplinkui. Gamta nuolatos keičiasi, juda ir gyvuoja, todėl atsiranda ir pavasariui būdingi, įdomūs meteorologiniai gamtos reiškiniai, kuriuos galbūt ne visada pastebime skubėdami į darbus, tvarkyti reikalus, rūpesčius.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba norėtų paskatinti Jus atkreipti dėmesį į mus visus supančią nuostabią gamtą, susipažinti su galbūt nežinomais jos stebuklais ir kviečia Jus dalyvauti fotografijų konkurse „Rasa“. Rasa – tai vandens lašeliai, susidarantys ant žemės paviršiaus, augalų ir įvairių daiktų, drėgnam orui susilietus su šaltesniais paviršiais, esant aukštesnei nei 0 ºC temperatūrai, tykai ar silpnam vėjui. Rasa atsiranda, kai ore esantys vandens garai pasiekia prisotinimo lygį. Tuo metu santykinis drėgnumas siekia 100% ir faktinė temperatūra susilygina su rasos taško temperatūra. Tai vienas iš dažniausių šiltojo metų sezono reiškinių, kurį galima pastebėti bene kiekvieną ankstyvą rytą.

Labai lauksime Jūsų fotografijų nuo gegužės 12 iki birželio 9 d., jomis pasidalinsime savo socialinio tinklo Facebook paskyroje, o gražiausių fotografijų autorius apdovanosime prizais. Konkurso taisykles rasite čia.

Linkime dažniau apsidairyti aplink ir „pagautomis” akimirkomis dalintis su visais!

Fotografijų lauksime el. paštu konkursas@meteo.lt arba žinute „Facebook“ puslapyje iki birželio 9 d. Siunčiant fotografiją nurodykite vardą ir pavardę, vietovę kur fotografija daryta ir fotografijos pavadinimą.