Asset Publisher Asset Publisher

Back

2020-05-22 | Antrasis gegužės dešimtadienis buvo gerokai vėsesnis už įprastines daugiametes sąlygas

Antrasis gegužės dešimtadienis buvo gerokai vėsesnis už įprastines daugiametes sąlygas

Po rekordiškai šiltos žiemos ir šilto kovo mėnesio, balandis ir gegužė, o ypač antrasis gegužės dešimtadienis, šiluma nepasižymėjo. Antrojo gegužės dešimtadienio vidutinė oro temperatūra buvo  net 4,6 °C vėsesnė už įprastines daugiametes sąlygas.
 Balandžio mėnesio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje dar buvo artima daugiametėms normom 6,5 °C, o tai yra 0,2 vėsiau už daugiametę normą.
„Pirmojo gegužės dešimtadienio vidutinė temperatūra Lietuvoje buvo 10,3, daugiametė šio dešimtadienio oro temperatūra yra 11,1 °C. Taigi pirmasis gegužės dešimtadienis buvo 0,8 °C vėsesnis nei įprastai“, – sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos klimatologas Donatas Valiukas.
Pasak jo, kur kas vėsesnis nei įprastai buvo antrasis gegužės dešimtadienis. Antrojo gegužės dešimtadienio vidutinė oro temperatūra buvo 7,9, o tai yra net 4,6 °C vėsiau už įprastines daugiametes sąlygas. Nuo 1961 m, tai trečias pagal vėsumą II gegužės dešimtadienis. Vėsiau yra buvę tik 1978 m., kai registruota 7,2 °C oro temperatūra ir 1980 m. – 7,4 °C.
Vėsesnė nei įprastai gegužės viduryje oro temperatūra laikėsi ir šiaurinėje bei rytinėje Europoje. Visgi pietinėje Europoje vyravo nebūdingas šiam laikotarpiui karštis. Pavyzdžiui, Graikijoje gegužės viduryje užklupusi karščio banga buvo rekordiška. Taip karšta šiuo laikotarpiu Graikijoje nėra buvę per pastaruosius 50 metų.
Lietuvoje šią gegužę sulaukėme netgi sniego.
PIXABAY nuotr.