Navigation Navigation

Back

2017-09-29 | Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje – „Tyrėjų naktis“

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje – „Tyrėjų naktis“

Šiandien, rugsėjo 29 dieną, visoje Lietuvoje vyksta „Tyrėjų naktis“! Mokslo entuziastų pamėgtą renginį nuo 2005 remia Europos komisija, o organizuoja Baltijos pažangių technologijų institutas (BPTI).

„Tyrėjų nakties“ tema nuolat keičiasi. Šiųmetinė – futurologija arba, paprasčiau kalbant, ateities prognozavimo mokslas. O štai pagrindinė renginio idėja jau 12 metų išlieka tokia pati – atverti Senojo žemyno mokslo centrų ir laboratorijų duris visuomenei, kad ir jaunas, ir senas galėtų susipažinti su kasdieniu mokslininkų darbu ir sužinoti naujausius mokslo pasiekimus įvairiose srityse.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, kaip ir pernai, jungiasi prie mokslo populiarinimo iniciatyvos ir džiaugiasi, jog susidomėjusių Tarnybos veikla skaičius kasmet auga.

Į 14 „Tyrėjų naktyje“ dalyvaujančių meteorologijos stočių užsiregistravo daugiau nei 200 dalyvių – seneliai su anūkais, tėvai su vaikais, mokytojos su mokiniais, studentai iš Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių. Ypač didelio lankytojų srauto sulaukė Vilniaus, Šiaulių, Telšių meteorologijos stotys, tad „Tyrėjų naktis“ šių stočių viršininkams prasidėjo dar rugsėjo 28 dieną. Rodos, ne veltui buvo išsiųsta šimtai laiškų ir priimta daugybė skambučių.

Utenos meteorologijos stotyje svečiuojasi Utenos Aukštakalnio progimnazijos moksleiviai.

Tikimės, kad tie, kurie jau apsilankė meteorologijos stotyse, sužinojo kaip matuojama oro temperatūra, vėjo greitis ir kryptis, santykinis oro drėgnumas, saulės spinduliuotė ir bent kiek įsijautė į meteorologo vaidmenį. O svečiams, kurie šiandien atvyksta pas mus, linkime, kuo geresnių įspūdžių!