Asset Publisher Asset Publisher

Back

2022-12-21 | Pamažu atveriami LHMT skaitmeninio archyvo duomenys

Pamažu atveriami LHMT skaitmeninio archyvo duomenys

Informuojame, kad nuo šiol per meteo.lt API galite pasiekti dar daugiau meteorologinių duomenų. Šalia orų prognozių 7 dienoms jau galima matyti ir faktinių orų istoriją iš 18 meteorologijos stočių. Kol kas į praeitį galima pažvelgti iki 12 mėnesių, tačiau netolimoje ateityje planuojame viską dar labiau išplėsti. Bus didinamas tiek atvertų meteorologijos stočių skaičius, tiek pirmą kartą atveriami hidrologinių stebėjimų duomenys. Šalia to planuojame įtraukti ir gerokai ilgesnes (bent pastarųjų 10 metų) LHMT archyvo sekas.

Taip pat gerai suprantame, jog ne visi žmonės gebės naudotis API, todėl 2023 metų pradžioje turėtų būti sukurta nesudėtinga duomenų peržiūros sistema per kurią patogiai bus galima pasižiūrėti jau atverto archyvo duomenis.

Kol kas tai tik pilotinis bandymas ir jei bus atitinkamas visuomenės susidomėjimas, stengsimės kuo sparčiau atverti dar daugiau hidrometeorologinių duomenų.

Nežinantiems kas yra API:
meteo.lt API (angl. Application programming interface) įgalina gauti ir naudotis viešai teikiamais Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos meteorologijos stotyse išmatuotais duomenimis ir sudarytomis orų prognozėmis (Harmonie/ECMWF orų modeliai). Naudodamiesi meteo.lt API, galite integruoti LHMT teikiamus meteorologinius duomenis į savo kuriamas programas.

Detalias API naudojimosi instrukcijas rasite https://api.meteo.lt

 

ATNAUJINTA 2023-01-16:

Nuo šiol atvertus archyvinius 18 meteorologijos stočių duomenis galima peržiūrėti ir beta.meteo.lt svetainėje.

 

ATNAUJINTA 2023-03-01:

Aktualiausius hidrometeorologinių duomenų rinkinius nuo šiol galite atsisiųsti ir peržiūrėti čia (ieškokite puslapio apačioje).

 

ATNAUJINTA 2023-03-15:

Per meteo.lt API buvo atvertas 10 metų meteorologinių duomenų archyvas. Norimos metų dienos ir valandos orus peržiūrėti galite čia.