Asset Publisher Asset Publisher

Back

2022-11-17 | LHMT lankėsi svečiai iš EUMETSAT

LHMT lankėsi svečiai iš EUMETSAT

Lapkričio 14–16 d. Lietuvoje lankėsi Europos meteorologinių palydovų eksploatacijos organizacijos (EUMETSAT) generalinis direktorius Phil Evans bei Strategijos, komunikacijos ir tarptautinių ryšių padalinio vadovas Paul Counet. Artėjančio Lietuvos narystės EUMETSAT dešimtmečio proga atvykusius organizacijos atstovus priėmė Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Simonas Gentvilas. EUMETSAT vadovai, lydimi Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjos Otilijos Snieškaitės, ministerijoje pristatė EUMETSAT veiklą, pasidžiaugė glaudžiu bendradarbiavimu ir pakvietė dar labiau stiprinti Lietuvos įsitraukimą ir išnaudoti narystės teikiamus privalumus.

Susitikimo Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje metu, EUMETSAT generalinis direktorius pristatė bendradarbiavimo galimybes Lietuvos verslui ir pakvietė inovatyvias Lietuvos įmones dalyvauti pirkimų konkursuose.

Lapkričio 16 diena LHMT buvo pažymėta neeiliniu įvykiu – garbūs svečiai apsilankė Tarnyboje ir susitikimui skyrė net kone 3 valandas. Jo metu buvo plačiau pristatyta mūsų šalis ir Tarnybos veikla. Taip pat sinoptikų ir IT specialistų darbo vietos. Svečiai rodė savo pristatymus apie EUMETSAT bei jos Tarybos veiklą. Paskutinį kartą tokio rango svečių buvome sulaukę maždaug tik prieš dešimtmetį.

Keletas akimirkų iš susitikimo su EUMETSAT atstovais

 

Lietuva EUMETSAT nare tapo 2014 m. sausio 1 d. (greitai minėsime dešimtmetį šioje organizacijoje). Narystė EUMETSAT leidžia Lietuvai visapusiškai dalyvauti sprendimų priėmimo procese, formuojant šios tarptautinės meteorologijos organizacijos ateitį. Be to, mūsų šalies asmenys ir įmonės turi galimybę pasiūlyti savo žinias ir dalyvauti EUMETSAT skelbiamuose konkursuose bei taip prisidėti prie palydovinės meteorologijos plėtros.

EUMETSAT eksploatuoja palydovus virš Europos/Afrikos ir virš Indijos vandenyno. Taip pat turi poliarinės orbitos palydovus ir kt. Visi duomenys ir produktai iš EUMETSAT palydovų yra gyvybiškai svarbūs orų prognozavimui, jie svariai prisideda prie gamtinės aplinkos ir pasaulio klimato stebėsenos.

 

Parengė: Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Otilija Snieškaitė