Navigation Navigation

Asset Publisher Asset Publisher

Back

2017-05-22 | Pasaulinė Metrologų diena

Gegužės 20-oji – viso pasaulio metrologų diena. Metrologija – mokslas apie matavimo priemones. Kadangi apie įvairius matavimo vienetus – pėdas, svarus, pūdus – žinome jau nuo senovės, įvairių šalių mokslininkai nusprendė suvienodinti ir naudoti universalią matų sistemą (SI). Ši diena skirta siekiui tarptautinėse mokslo, ekonomikos, energetikos, meteorologijos ir kitose srityse naudoti tokius pačius, unifikuotus fizinių dydžių matų vienetus. 1875 m. gegužės 20 d. tarp 17-os šalių buvo pasirašyta Metro konvencija (šiuo metu konvencija turi 57 narius ir 41 asocijuotą Generalinės svorių ir matų konferencijos narį). Lietuva į konvencijos narių sąrašą priimta 2015 metais. Pasirašius konvenciją buvo įsteigtas Tarptautinis svarsčių ir matų biuras (BIPM), kurio paskirtis – užtikrinti matavimų vienovę ir koordinuoti matavimų taikymą ir pažangą tarptautiniu mastu. Konvencijos pasirašymo data – gegužės 20-oji – paskelbta Pasauline metrologų diena.
 

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba savo matavimo stotyse naudoja per keliasdešimt rūšių įvairių matavimo priemonių ir jutiklių, kurie fiksuoja įvairius hidrometeorologinius duomenis – temperatūrą, kritulius, debesuotumą, vėjo ir vandens srauto greitį, santykinę drėgmę, atmosferos slėgį, saulės spinduliuotę ir kt. Siekiant užtikrinti matuojamų hidrometeorologinių duomenų patikimumą ir kokybę, Lietuvos hidrometeorlogijos tarnybos Technikos skyrius atlieka metrologinę matavimo priemonių patikrą ir kalibravimą. Technikos skyriaus laboratorija atitinka LST EN ISO/IEC 17025:2005 reikalavimus ir akredituota atlikti santykinės oro drėgmės, atmosferos slėgio, temperatūros, debesų aukščio, atmosferos skaidrumo, sniego tankio, oro ir vandens srauto greičio matuoklių kalibravimą.

Lietuvos hidrometeorlogijos tarnybos Technikos skyrius teikia hidrometeorologinių matavimo priemonių kalibravimo ir patikros paslaugas, kurios leidžia įvertinti ir užtikrinti, kad matavimo priemonės veiktų tinkamai ir nenukrypdamos nuo tikslių duomenų.

Plačiau apie teikiamas paslaugas čia. (http://www.meteo.lt/lt/paslaugu-kainos#kalibravimas)