Navigation Navigation

Asset Publisher Asset Publisher

Back

2017-07-10 | Kodėl buvo plaunamas Palangos paplūdimys?

Liepos 5 d. spaudoje pasirodė straipsnis apie išplaunamą Palangos paplūdimį. Kaip vieną iš šio reiškinio priežasčių specialistai nurodė srovę, kuri atisrado ties jūros tiltu pašalinus nuo kranto nukreipiančius akmenis. Tačiau yra ir kita priežastis – aukštas Baltijos jūros vandens lygis birželio mėnesį.

Klaipėdos uoste Baltijos jūros vandens lygis matuojamas nuo 1898 m. Matavimais nustatyta, kad vidutinis daugiametis birželio mėnesio vandens lygis yra 497 cm virš matavimo stoties nulinės atžymos, o šių metų birželio mėnesį vidutinis vandens lygis buvo 517 cm, t. y 24 cm aukštesnis už daugiametį. Birželio 27 d. vandens lygis siekė net 537 cm.

Aukštą vandens lygį lėmė žemas atmosferos slėgis ir stiprūs ŠV krypties vėjai, kuriuos iššaukė virš Baltijos pietinės dalies besisukiojantys ciklonai.

Liepos mėnesio pradžioje jūros vandens lygis tebėra aukštas (liepos 10 d. ryte buvo 524 cm).

 

Baltijos jūros vandens lygio eiga 2017-06-07 – 2017-07-07.

 

Ciklonai ateina ir nueina, o Pasaulinio vandenyno, taip pat ir Baltijos jūros, vandens lygis dėl šiltėjančio klimato lėtai, tačiau nesustodamas, kyla, todėl šis faktorius darosi vis svarbesnis, kalbant apie šalies pajūrio problemas.