Navigation Navigation

Asset Publisher Asset Publisher

Back

2017-06-09 | Fotografijų konkurso „Rasa“ nugalėtojai

Į šalį atkeliavus vasarai, užplūdus šiltiems ir drėgniems orams baigėsi fotografijų konkursas „Rasa“. Rasa – tai vandens lašeliai, susidarantys ant žemės paviršiaus, augalų ir įvairių daiktų, drėgnam orui susilietus su šaltesniais paviršiais, esant aukštesnei nei 0 ºC temperatūrai, tykai ar silpnam vėjui. Rasa atsiranda, kai ore esantys vandens garai pasiekia prisotinimo lygį. Tuo metu santykinis drėgnumas siekia 100% ir faktinė temperatūra susilygina su rasos taško temperatūra. Tai vienas iš dažniausiai susiformuojančių šiltojo metų sezono reiškinių, kurį galima stebėti ankstyvą rytą.

Konkursui buvo pateikta 10 vasarą ir gaivą iliustruojančių fotografijų, kuriose vaizduojamas rasos reiškinys. Nugalėtojais tapo dvi fotografijos.

Publikos išrinkta fotografija – daugiausiai (41) simpatijų sulaukusi Laimutės Lažauninkaitės Vilniuje užfiksuota akimirka, pavadinta „Žydi braškė“.

 O Tarnybos kompetentingos Komisijos didžiausias simpatijas pelnė rasos reiškinį iliustruojanti Sandros Būdvytės fotografija „Netrukdykit. Skubu. Lašelį nešu“ užfiksuota Barzdūnų km, Šilutės r.

Dėkojame visiems konkurso dalyviams ir meteo.lt Facebook paskyros lankytojams, balsavusiems už patikusias fotografijas. Visas nuotraukas galite rasti čia

Ateityje skelbsime dar ne vieną fotografijų konkursą, todėl nepamirškite fiksuoti užburiančių hidrologinių ir meteorologinių reiškinių.