Navigation Navigation

Asset Publisher Asset Publisher

Back

2017-04-28 | Balandis atsisveikina lietumi

Pagal daugiamečius stebėjimų duomenis balandžio pabaigoje paros vidutinė temperatūra jau perkopia 10 laipsnių ribą ir prasideda aktyvi augalų vegetacija. Šiemet šiltesnis nei įprasta buvo tik pirmasis mėnesio dešimtadienis, vėliau paros vidutinė temperatūra buvo žemesnė už vidutinę daugiametę, kai kuriomis dienomis net 5–7 laipsniais.

Panašus balandis buvo 2005 metais – balandžio pradžia buvo šiltesnė už pabaigą, kuomet dienomis temperatūra nepakildavo iki 10 laipsnių. Dar šaltesnio balandžio trečiojo dešimtadienio tektų pasidairyti praeito amžiaus pabaigoje: 1988 metais balandžio 23–28 d. atsiritusi šalčio banga gerokai pristabdė pavasarį, atšalus beveik visur pasnigo, susidarė 1–5 kai kur 8–10 cm sniego danga ir tik paskutinę mėnesio dieną paros vidutinė temperatūra viršijo 5 laipsnius.

Šiemet balandis atsisveiks vėsiais ir lietingais orais.

Šeštadienį (balandžio 29 d.) iš pietų atplaukę lietaus debesys apims visą šalį, naktį vietomis lis smarkiai. Apniukusi naktis numatoma šilta, teatvės iki 2–6 laipsnių, tačiau ir diena bus nedaug šiltesnė, termometrai rodys vos 4–9 laipsnius šilumos. Stiprokas vėjas naktį pūs iš šaurės rytų, dieną pasisuks iš vakarų, pietvakarių ir jo gūsiai vietomis sieks 15–18 m/s.

Sekmadienį (balandžio 30 d.) lietingiausi debesys paliks mūsų šalį, bus pradiedrulių, palis tik trumpai bei ne visur. Temperatūra naktį 0–5, dieną 6–11 laipsnių šilumos.

Pirmadienio (gegužės 1 d.) naktis bus rami ir be lietaus, o dieną pietrytinėje Lietuvos pusėje vėl palis. Temperatūra naktį svyruos apie nulį, dieną pakils iki 6–11, kai kur iki 13 laipsnių šilumos.

Nuo antradienio numatomi šiltesni orai.