Web Content Display Web Content Display

 

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai - 100 metų!

 

lhmt

Viskas prasidėjo nuo trumpo pranešimo 1921 metų spalio 28 dienos laikraštyje “Vyriausybės Žinios” Nr. 72, kur buvo rašoma apie centralinės metereologijos stoties ir antraeilių metereologijos stočių steigimą, ir tai tapo mūsų įstaigos istorijos pradžia.

 

Akivaizdu, kad jau prieš šimtą metų buvo suprantama meteorologinių stebėjimų nauda ir svarba, todėl ir buvo priimtas šis, tuometinio Ministerio Pirmininko Dr. Kazio Griniaus ir Švietimo Ministerio Kazio Bizausko pasirašytas, įstatymas. Įstatymo pasirašymo dieną – 1921 m. rugsėjo 30 d.mes laikome savo gimimo diena ir džiaugiamės galėdami pranešti, kad šiemet švenčiame garbingą 100 metų jubiliejų.

 

Per šimtmetį daug kas keitėsi – įstaigos pavadinimas, pavaldumas, plėtėsi įstaigai pavestų funkcijų sąrašas, keitėsi prioritetai ir net kalba, kuria pildomi dokumentai. Tačiau šimto metų senumo punktas, išspausdintas "Vyriausybės žinių" numeryje, buvo, yra ir bus vienu svarbiausių mūsų įstaigos tikslų – “žinių apie oro atmainas teikti”.

 

Nuoroda į nuotraukos šaltinį

 

Vaikų piešinių konkursas „Orai ir vanduo aplink mus“  baigėsi. smiley  Konkurso laimėtojams prizus paruošime ir įteiksime Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos šimtmečio paminėjimo dieną, t. y. 2021 m. spalio 18 d. Negalintiems atvykti išsiųsime paštu. 

 

Nuoširdžiai sveikiname konkurso laimėtojus:

Austėją Vaičiūnaitę

Emilę Labukaitę

Adomą Pakutinską

Saulę Tverijonaitę

Aivilę Dejutę

Liną Kryžanauskaitę

Viltę Kiaurakytę

Elzę Ziablicevą

Lukaš Makutinovič

Amėją Mateikaitę

Sirijų Mineikį

 

 

Daugiau informacijos ir išsamias vykusio konkurso taisykles rasite čia: Konkurso nuostatai

 

Fotografijų konkursas “Orai ir vanduo aplink mus” baigėsi. smiley Konkurso laimėtojams prizus paruošime ir įteiksime Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos šimtmečio paminėjimo dieną, t. y. 2021 m. spalio 18 d. Negalintiems atvykti išsiųsime paštu.

 

Nuoširdžiai sveikiname konkurso laimėtojus:

Liną Latvienę

Gintą Černauską

Tomą Ruginį

Marių Pužauską

Birutę Butkienę

Tadą Janušonį

Česlovą Stankevičių

 

Daugiau informacijos ir išsamias vykusio konkurso taisykles rasite čia: Konkurso nuostatai